Miejsca do latania
Wpisany przez marcin   
Piątek, 14 Listopad 2008 09:44

Miejsca do latania w kujawsko-pomorskim
Bloczek-Strzelce Dolne
kierunek:
wysokość: 0m
latanie:
dojazd:


Nowe Marzy
kierunek: SSE
wysokość: 50m
latanie: Start łatwy i bezproblemowy. Duże lądowisko u podnóża.
dojazd: Jadąc w stronę Gdańska trasą nr 1 za drogowskazem "Nowe Marzy" szukać fabryki asfaltu lub betonu i dwóch wież GSM po prawej stronie. Skręcić w prawo w polną drogę, po przejechaniu około 500m i dojechaniu do "głównej" polnej drogi skręcić znowu w prawo i w pole w lewo gdzie po dojechaniu do końca zostawiamy samochód i prosto dochodzimy do startowiska. Opłata na 2009 rok za korzystanie ze startowiska wynosi 30 zł. Dla przyjezdnych jednorazowo 10 zł. 
 
Nowe n. Wisłą
kierunek: E
wysokość: 80m
latanie: Start dosyć trudny z półki położonej kilka metrów poniżej krawędzi. Duże lądowisko u podnóża, dla doświadczonych pilotów możliwe jest wyladowanie na górze. Latanie w przepięknej scenerii panoramy Wisły i zamku w Nowym.
dojazd:


Parski
kierunek:
wysokość:0m
latanie:
dojazd:


Raciążek

kierunek: NE-NNE
wysokość: 35m
latanie: Start łatwy, lądowania u podnóża na rozległej łące (gospodarz nie ma nic przeciwko, należy jednak uważać, by nie zniszczyć zboża). Latanie dosyć trudne z uwagi na liczne drzewa i krzaki rosnące na zboczu. Przy lekkiej pomocy termiki można się wykręcić do 50m nad startowisko.
dojazd: Po dojechaniu do Raciążka kierować się w stronę Ciechocinka jadąc charakterystyczną serpentyną w dół. Tuż przy samym dole górki skręcić w prawo na żużlówkę. Po przejechaniu około 2-3km po prawej stronie widoczne jest charakterystyczne startowisko (bez drzew i krzaków).

Starogród
Kierunek: W
wysokość: 66m
latanie: Posiada wygodne startowisko i mnóstwo miejsca do lądowania na dole i na górze. Latanie podobne do tego z Chłapowa.
dojazd: Jedziemy z Unisławia w kierunku Chełmna. Po drodze mijamy drogowskaz
na Starogród, za którym skręcamy w lewo. Należy minąć wieś Kiełp. 50 m za kolejnym drogowskazem na Starogród ("Starogród 2km") po lewej stronie widoczne są zabudowania. Tuż na nimi skręcić w polną drogę, która prowadzi wprost do startowiska.


Unisław

kierunek: NW
wysokość: 40m
latanie: Start łatwy dzięki łagodnemu spadkowi. Latanie przy termice nawet do 60 m nad startowisko. Brak ląodwiska z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej zatem lądować na stoku, aby nie popaść w konflikt z miejscowym gospodarzem.
dojazd: Jadąc od strony Ostromecka należy przejechać prawie cały Unisław w kierunku Szymborna. Kawałek za kościołem, tuż przed stadionem należy zjechać w lewo na nieutwardzoną drogę. Na rozdrożu znów skręcić w lewo. Startowisko widoczne jest już z kilkudziesięciu metrów.
Info dla PPG. Nie latać w lewo nad gołębnikiem (zabudowania), bo mogą być z tego powodu problemy. Generalnie jak wiadomo należy zachować minimalną wymaganą odległość od zabudowań by nie wadzić jej mieszkańcom.


Wiąg k/Świecia

kierunek: S-SW
wysokość: 60-70m
latanie: Start trudny i jeszcze trudniejsze lądowanie. Górka dla "hardcorowców". Lądować należy przede wszystkim na górze. Na dole znajduje się jedna mała polanka zaraz pod startowiskiem. Próba nieudanego lądowania jest równoznaczna z kąpielą w wodzie lub zawieszeniem się na drzewach.
dojazd: Wyjeżdżając ze Świecia w kierunku Gdańska, po przejechaniu ok. 2 km na wysokości wsi Wiąg, należy zjechać w prawo na drogę gruntową. Następnie 50m prosto drogą gruntową i dalej w prawo prosto prawie na startowisko. 50m przed skarpą droga kończy się. Tam należy zostawić samochód i dojść pieszo do startowiska.

Zmieniony: Środa, 18 Sierpień 2010 13:32